Hoca Hanım Ol!

Hoca Hanım olmak istermisin?

Eğer sende herhangi bir programlama dilinde kendini güveniyorsan
İletişim
sayfamızdan bize ulaşman yeterli!

Merve Sarp Hoca - 418 Puan

Merve Sarp Hoca'nın Dersleri (21)

C++ Ders 6 - Fonksiyonlar
Bu dersimizde C++ da fonksiyon tanımlama ve fonksiyon kullanımından bahsettik.ve fonksiyonlar kullanarak girilen bir sayının istediğimiz bir üssünü aldık. Diğer örneğimizde de en büyük ve en küçük sayıyı bulan fonksiyonları yazıp main menüsünde çalıştırdık....
C++ Ders 5 - Diziler
Bu dersimizde c++ da dizi kavramı nedir , diziler nasıl tanımlanır,dizilere nasıl değer atanır ve dizinin elemanları naıl ekranda gösterilir sorularını cevapladık.Ayrıca döngülerle dizi yazdırmayı da öğrendik.
C++ Ders 4 - Döngüler
Bu dersimizde belirli bir sıra ile kodların işlendiği programımıza döngüler sayesinde müdahale edip sırayı bozup istediğimz şekilde işlenmesini sağlayacak kodları öğrendik. For-while,do-while döngüleri bu görevi yerine getirmektedir ve örneklerde de for döngüsü yardımıylafaktöriyel hesaplaması yaptırdık.
C++ Ders 3 - Kontrol Yapıları
Üçüncü dersimizde koşul ifadelerinden bahsettik ve switch case yapısının kullanımından bahsettik. Switch- case if else gibi kontrol yapıları sayesinde yazdığımız programa müdahale etmeyi öğrendik.
C++ Ders 2 - Değişkenler
ikinci dersimizde c++ da değişken tanımlama ve cout ,cin komutlarının kullanımları yer almaktadır.değişken tanımlanırken hangi veri tipleri kulanılmakta ve tanımladığımız değişkene nasıl değer ataması yparız bu dersimizde öğrenmiş olduk.++ ve – operatöleri nedir nasıl kullanılır sorularının cevabını verdik.Bunun yanında cin komutundan ve fonksiyon tanıml...
Sayfalar | [1] [2] [3] 4 [5]
2013 © www.hocahanim.tv v2.0 | Tüm Hakları Saklıdır...